paweltarnowski.pl

Wrześniowe wakacje - czas podróży

Wrześniowe wakacje - czas podróży

01.09.2018, 10:56

Większość z nas co roku zastanawia się kiedy jest najlepszy moment na wymarzony urlop. Zapewne preferencje zróżnicowane są w związku z oczekiwaniami, które mamy co do wakacji. Niektóre osoby jedyne czego chcą to odpoczynku, a inni chcą wyszaleć się za cały rok. Pomijając całkowicie preferencje najlepszym miesiącem, doskonałym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Istnieje mnóstwo plusów , które wynikają z spędzania swoich wakacji we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacje poza okresem typowo urlopowym są przede wszystkim tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Hotele zmniejszają ceny, a biura podróży mają do zaoferowania niezwykle atrakcyjne oferty last minute. Jedno jest pewne- wakacje we wrześniu ucieszy Twój portfel na 100%!.

Następnym powodem jest mała liczba turystów. Restauracje, plaże i inne atrakcje będą mniej oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotelu zastaniesz ciszę i spokój. Jeżeli tłumy ludzi nie sprawiają Ci przyjemności - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Dodatkowym atutem wrześniowych wyjazdów na wakacje jest pogoda. Uciążliwe gorące temperatury są dużo mniejsze, chociaż wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie nie jest już tak męczące, Słońce jest mniej ostre, a co za tym idzie, można spokojniej i dłużej plażować.

Możliwości kierunków wyjazdu do wyboru jest ogrom. Przede wszystkim Europa kusi atrakcyjnymi, ciepłymi kierunkami podróży. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla większości europejskich krajów, stąd też dokonanie wyboru miejsca odpoczynku może być ciężkie. Polecamy również brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, w której to temperatury nie są aż tak męczące. Pamiętaj jednak, żeby unikać miejsc, gdzie w tym czasie mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak huragany.

Jedyne co musisz zrobić to spakować walizkę i wyszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele posiada do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Chorwacja? Bułgaria? Grecja? Włochy? Znajdź swój ulubiony kierunek wycieczki i odpocznij w spokoju, oszczędzając duże pieniądze.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij